Kuris kater do cięcia skóry

System specjalny

OPTYMALIZACJI ROZKROJU SKÓR

Kompleksowe nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich operacji cięcia skóry. System spełniający wysokie wymagania odnośnie jakości wyrobów ze skóry, można skonfigurować dowolnie, w zależności od wielkości produkcji. Sprawdzi się zarówno w niewielkich pracowniach, gdzie krojonych jest kilka błamów w ciągu dnia, jak i w wielkich fabrykach, wymagających rozkroju tysięcy błamów. System jest w pełni kompatybilny z różnymi modelami automatycznych krojowni, zarówno ze stołami statycznymi jak i ruchomymi.

Oprogramowanie Leather Nesting firmy KURIS służy do wykonania jak najbardziej ekonomicznych układów kroju na nietypowym kształcie materiału, jakim jest skórzany błam. Kształt skóry zostaje wprowadzony do bazy danych z możliwością automatycznego wykrywania i zapisania różnego rodzaju błędów, nierówności i zróżnicowanych stref jakościowych. Następnie szablony modeli wybranego zlecenia zostają automatycznie ułożone na elementach odwzorowujących skórzane błamy w taki sposób, by osiągnąć jak najlepsze wykorzystanie materiału przy uwzględnieniu obowiązujących zasad (właściwe dopasowanie do stref jakościowych). Proces przebiega w sposób automatyczny, natomiast użytkownik posiada możliwość kontrolowania operacji i wprowadzania korekt. Po wykrojeniu elementów, układ szablonów zostaje wyświetlony na skórzanym błamie w strefie odbiorczej katera, co ułatwia selekcjonowanie poszczególnych elementów zlecenia.

Loading...
Kuris - System optymalizacji rozkroju skór - mały

Mały system: jeden kater

Kompaktowa konfiguracja w niskiej cenie zapewnia wszystkie możliwości dużego systemu: skanowanie skóry, automatyczne zagnieżdżanie, raporty i zestawienia. Wszystkie operacje prowadzone są bezpośrednio na stole katera, w szybkim i wydajnym, procesie. System przeznaczony dla małych pracowni i fabryk, do obróbki maksymalnie 50 błamów w ciągu dnia.

Kuris - System optymalizacji rozkroju skór - średni

Średni system: linia z przesuwem

W celu zwiększenia produktywności proces podzielono na trzy etapy:

  1. Skanowanie skóry i zagnieżdżanie
  2. Rozkrój
  3. Odbiór wyciętych szablonów

Wszystkie trzy etapy odbywają się bezpośrednio na stołach urządzenia, a pas transportowy (conveyor) przesuwa skórę pomiędzy etapami, zapewniając stałą płynność procesów. Konfiguracja rekomendowana dla średnich firm, tnących do 200 błamów dziennie.

Kuris - System optymalizacji rozkroju skór - statyczny

Średni system: alternatywne cięcie na stole statycznym

Klasyczna konfiguracja oparta na katerze z przedłużonym stołem, mieszczącym jednocześnie dwa błamy skóry. W czasie, gdy jeden błam jest cięty, drugi podlega skanowaniu i tworzeniu na nim układu kroju. Głowica tnąca może pracować alternatywnie na obu częściach stołu. Biorąc pod uwagę, że czas cięcia odpowiada czasowi potrzebnemu na wykonanie pozostałych operacji, system ten zapewnia prawie identyczną wydajność jak konfiguracja liniowa, przy czym koszt urządzeń jest niższy.

Kuris - System optymalizacji rozkroju skór - duży

Duży system: off-line z podziałem procesu na fazy

Przy dużych nakładach produkcyjnych rozwiązaniem jest podział całkowity procesu krojczego: błamy mogą być skanowane w magazynie, bezpośrednio po dostawie. Tworzenie układów kroju odbywa się w osobnym dziale, na stołach do zagnieżdżania bądź na ekranach monitorów. Krojownia wyposażona jest natomiast w ilość katerów odpowiadającą potrzebom produkcyjnym. Komunikację pomiędzy poszczególnymi etapami zapewnia wspólna baza danych oraz system kodów paskowych. Samo skanowanie błamów może odbywać się nawet poza fabryką, np. w siedzibie dostawcy, a jego wyniki następnie przekazywane na nośniku informatycznym typu płyta CD, zawierającym obrazy zeskanowanych błamów, już z zaznaczeniem stref jakościowych skóry. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas pracy oraz ogranicza załogę krojowni, co w efekcie redukuje koszty ogólne przedsiębiorstwa.